به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

آیکو ICO

ico

آی سی او (ICO)

آیکو ico این واژه مخفف عبارت(intial coin offering) مخفف عبارت ((عرضه اولیه سکه)) و می توانیم آنرا فروش توکن نیز بنامیم.
ico جایی است که ارز رمزنگاری شده جدید با نرخ مشخصی ارائه می‌شود.
آیکو یا (آی سی او) یک مفهوم نوظهور در پروژه های سرمایه گذاری جمعی در صنعت ارز دیجیتال و بلاک چین است.

آیکو

به عنوان یک معامله گر،آیکو ها می توانند راه بسیار عالی برای سودآوری شما باشند. این کار یعنی خرید با قیمت بسیار پایین یک آیکو و فروش پس از عملیاتی شدن محصول در صورت افزایش قیمت.
عرضه اولیه سکه زمانی اجرا می شود که یک شرکت بخواهد وجه خود را به عرض رمز نگاری شده تبدیل کند.
مردم می‌توانند عرضه اولیه سکه را با دیگر ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین یا اتریوم معاوضه کنند.
این در واقع یک کمپین جذب سرمایه است که از الگوی قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد دیگر ارزهای رمزنگاری شده را با سکه های جدید بومی مبادله کنند.
این عبارت در واقع همان سرمایه‌گذاری جمعی است که در سیستمهای مالی سنتی وجود دارد.

در سرمایه گذاری جمعی عده زیادی از افراد مقادیر کمی روی یک طرح یا پروژه سرمایه‌گذاری می‌کنند، به این صورت که ابتدا کارآفرین ایده خود را در یک وب سایت معرفی می کند، سپس به وسیله یک پلتفرم انفرادی که تمایل به سرمایه گذاری روی این ایده دارند مبالغ دلخواه خود را روی آن سرمایه گذاری می‌کنند تا سرمایه اولیه برای راه اندازی ایده جمع‌آوری شود.
در آیکو ها معمولاً یک استارت آپ برای تامین مالی خود اقدام به فروش اولیه سکه های خود در قبال بیت کوین یا اتریوم می‌کند و اگر تقاضا برای توکن ها و سکه های اولیه وجود داشته باشد به‌راحتی می‌تواند با ارزهای رمزپایه مبادله شود و هزینه لازم برای عرضه آن جمع‌آوری شود.

تفاوت عرضه اولیه (ico) با عرضه اولیه سهام در بورس(ipo)

۱-آیکو کاملا بر بستر اینترنت انجام میشود.
۲- برای شرکت در آیکو نیازی به داشتن حداقل سرمایه اولیه به عنوان ضمانت وجود ندارد.
۳- راه اندازی آیکو نیازی به مجوز ندارد
۴- نقد کردن توکن ها در آیکو از فروش سهام راحت‌تر است.
۵- ریسک و کلاهبرداری در آیکو بیشتر است.

ico-ipo

مزایای آیکو و خرید توکن چیست

خریداران توکن در واقع صاحب آن محسوب می‌شوند و می توانند از افزایش قیمت احتمالی آن سود ببرند ،به علاوه صاحبان توکن به نوعی سهامدار استارتاپ محسوب می‌شوند و می‌توانند از خدمات خاصی که شرکت در بلاک چین عمومی ایجاد می کند برای خرید خدمات وکالا استفاده کنند.
هر روزه ico های جدیدی به وجود می‌آید که قابلیت‌های فراوانی ارائه می کنند، با این حال در این حوزه به تازگی اقدامات کلاهبردارانه گسترش پیدا کرده است و برای انتخاب یک آیکو مطمئن و مناسب باید قبل از اقدام سرمایه گذاری ، تمام جوانب آن را خوب بسنجید در مورد اعتبار شرکت موردنظر تحقیق کنند.

اولین رمز ارز ای که با آیکو عرضه شد ریپل(XRP) است.
در اوایل سال ۲۰۱۳ توسعه‌دهندگان ریپل ۱۰۰ میلیون توکن اولیه ریپل با نام اختصاری XRP را ایجاد کردند و توانستند با فروش آن، هزینه لازم برای توسعه پلتفرم ریپل را تامین کنند.
پس از ریپل ، مسترکوین هم تصمیم براین داشت یک لایه روی پلتفرم بیت کوین برای ایجاد قرارداد هوشمند ایجاد کند و تراکنش های بیت کوین را به وسیله توکن انجام دهد.
توسعه دهنده مستر کوین توانست چند میلیون توکن مستر کوین را با بیت کوین مبادله کند و در حدود یک میلیون دلار به دست آورد.

ico

تاکنون بزرگترین آیکو توسط اتریوم(ETH) ساخته شده است.

 پیش فروش حدود ۶۰ میلیون اتریوم، ارزش بنیاد اتریوم را حدود ۳۱.۵۰۰ بیت کوین افزایش داد.
این رویداد به یکی از بزرگترین تامین های مالی حال حاضر و شروع یک ارز دیجیتال به شدت موفقیت آمیز تبدیل شده است.

یکی از ساده ترین روش های استفاده از سیستم قرارداد هوشمند اتریوم ایجاد یک توکن ساده است که می‌تواند به جای (اتر) ، روی بلاک چین اتریوم معاوضه شود.
این موضوع اتریوم را میزبان طیف گسترده‌ای از آیکو ها ساخته است به طوری که با خیال راحت می توانید بگویید که اتریوم برگ برنده خود را در قالب یک پلتفرم توزیع شده برای جذب و افزایش سرمایه پیدا کرده است.

سود - زیان

بسیاری از آیکو‌ها گزینه های بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری هستند، مثلا اتریوم با قیمت ۰٫۰۰۰۵ بیت کوین فروخته شده بود، و هم اکنون سودی معادل ۱۲۰۰۰ برابر تقدیم خریدارانش کرده.
ارز دیجیتالی مانند lisk یا omni توانسته‌اند ارزش خوبی در برابر بیت کوین به دست آورند، این توکن ها در آیکو ها نگهداری می شوند یا تلاش می کنند خود را در آیکو نگه دارند، گاهی آیکو ها توسط کلاهبرداران هم استفاده میشوند.

در کنار آیکو های موفق مانند لیسک(Lisk) و آگور (Augur) ، بسیاری از آیکو ها در اختفا سرمایه جذب می کنند و موجب ضرر سرمایه گذار می شوند.

در طرف دیگر ماجرا آیکو های زیادی وجود دارند که با شکست مواجه می شوند.
بازارآیکو ها که در حال حاضر غیرقابل کنترل است و این بدین معناست که پتانسیل سود های بزرگ برای سرمایه‌گذاران وجود دارد اما درمقابل پتانسیل زیان‌های بزرگ هم بسیار است.

سرآمد آیکو ها در سال ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۹۲ استارت آپ آیکو معرفی شد.
استارتاپ تزوس که در زمینه ایجاد بلاک چین فعالیت می کند به تنهایی توانسته بیش از ۲۳۰ میلیون دلار از این راه به دست آورد و شرکتهای دیگر مثل بانکور با ۱۵۰ میلیون دلار از طریق آیکو به دست آورد.

tongram

تلگرام با فروش ششصد میلیون دلار توکن خود به صورت پیش فروش و ۶۰۰ میلیون دلار به صورت عمومی و در سال ۲۰۱۸ بزرگترین رقم را با مبلغ ۱.۲ میلیارد دلار تا آن تاریخ را رقم زده.
تلگرام(telegram) در نظر دارد با عرضه اولیه سکه ( ico) ، سرمایه خود را به بیش از ۲ میلیارد دلار افزایش دهد، این میزان افزایش سرمایه از طریق آیکو بی‌سابقه است.
تلگرام قرار است در یک عرضه اولیه خصوصی ( per-ico) بالاترین جذب سرمایه در تاریخ عرضه های اولیه را برای پلتفرم بلاک چین و ارز رمز پایه اش را رقم بزند. قرار است تلگرام با این عرضه خصوصی ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه به دست آورد.

توکن های تولید شده برای ارز دیجیتال تلگرام در بستر باز شبکه تلگرام و برای انواع خدمات پرداخت استفاده خواهد شد.
عرضه اولیه خصوصی یک نوع عرضه اولیه است که قبل از عرضه اولیه عمومی برگزار می‌شود و فقط افراد خاص و معمولاً ثروتمند با حجم زیاد سرمایه در آن اقدام به خرید توکن می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.