به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

بایننس کوین BNB

بایننس کوین BNB

بایننس کوین

بایننس کوین رمز ارز اختصاصی صرافی بایننس است، این صرافی ، بزرگترین صرافی دنیا تا زمان نگارش این متن (۲۰۲۰) میباشد.

این ارز ابتدا بر روی پلتفرم اتریوم ERC20 ساخته شده بودم اما بعد تر به بلاک چین اختصاصی بایننس تحت عنوان بایننس چین (BinanceCain) منتقل شد.
رمزارز BNB (بایننس کوین) برای صرافی بایننس نقش حیاتی دارد هزینه‌های صرافی و کارمزد معاملات از جمله استفاده های BNB برای صرافی است.

بایننس برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ تولید و عرضه شد.

بایننس کوین قابل استخراج نیست و تمام کوین‌های آن در زمان “ICO” استخراج شده‌اند.

BNB

صرافی بایننس دارای بیشترین حجم مبادلات روزانه است و یکی از مورد اعتماد ترین صرافی های ارز دیجیتال است، و این اعتبار در حدی است که وقتی یک از جدید به لیست صرافی به اضافه می‌شود، قیمت آن رشد چشمگیری میکند.

در صورت استفاده از این ارز برای پرداخت های خود در صرافی بایننس، در کارمزد معاملات خود از ۲۵ درصد تخفیف بهره مند می شوید.

وقتی ارز بایننس کوین را در صرافی Binance نگه می‌دارید (علارغم اینکه کدام جفت ارز را معامله می‌کنید)، می‌توانید هزینه‌های معاملاتی‌تان را با بایننس کوین پرداخت کنید. زمانی که این کار را انجام می‌دهید، در مقایسه با هزینه‌های معاملات عادی، ۲۵ درصد تخفیف دریافت می‌کنید. همچنین قادر هستید در هر زمان که بخواهید، گزینه “پرداخت هزینه با BNB” را در تنظیمات حساب Binance خود فعال و یا غیرفعال کنید.

 

بلاکچین بایننس (Binance Chain)

بایننس بلاکچین

بایننس چین( بلاکچین بایننس) برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد.

ساختار اصلی بایننس چین از بلاک چین کاسموس (Cosmos) گرفته شده است. در حال حاضر قرارداد هوشمند بر روی بایننس چین وجود ندارد و تنها فریم‌ورکی برای ایجاد و خریدوفروش توکن‌ها در نظر گرفته شده است.

بایننس اعلام کرده است که با توجه به اینکه بایننس چین، آزادی عمل و انعطاف‌پذیری کافی را برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (dApps) فراهم نمی‌کند، این شرکت بر آن شده تا یک بلاک چین بومی دیگر راه‌اندازی کند.

بلاکچین جدید بایننس (Binance Smart Chain)

بلاک چین جدید بایننس «زنجیره هوشمند بایننس» (Binance Smart Chain) نام دارد که به اختصار «BSC» نامیده می‌شود. طبق گزارش‌ها، عملکرد قراردادهای هوشمند در زنجیره جدید مانند اتریوم خواهد بود.

زنجیره هوشمند بایننس، به صورت موازی با بایننس چین اجرا می‌شود و اطلاعات هر یک از آنها در زنجیره دیگر قابل مبادله است. به گفته بایننس، صرافی غیرمتمرکز بایننس به عنوان محل مشترک تبادل دارایی‌ها عمل خواهد کرد. این معماری با داشتن دو زنجیره‌، به کاربرانش این امکان را می‌دهد که اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز و دارایی‌های دیجیتال خود را روی یک بلاک چین بسازند و بتوانند در بلاک چین دیگر، آنها را به سرعت مبادله و معامله کنند.

مزایای استفاده از توکن بایننس

  • دارای هزینه‌ای پایین در بازار کریپتوکارنسی‌ها
  • امکان بهره‌مندی از تخفیف در هزینه‌ی معاملات Binance
  • امکان استفاده از آن در خارج از پلتفرم معاملاتی Binance
  • امکان مبادله‌ی آن با ارزهای فیات
  • دسترسی آسان به آن از طریق دسک تاپ، HTML5، iOS و Android
  • انجام فرایندهای تراکنش با سرعت بالا
  • دسترسی گسترده: صرافی Binance امکان معامله بیش از ۵۰ جفت ارز را فراهم می‌کند

قیمت بایننس کوین (BNB)

 قیمت توکن BNB در ابتدای ورود به این صرافی در حدود ۰.۱ دلار معامله می‌شد و قیمت آن به یکباره در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی تا سطح ۲٫۸۰ دلار رشد نمود. 

ارز BNB سال ۲۰۱۸ را با ۱۰ دلار آغاز کرد و تا هفته دوم ژانویه قیمت آن به ۲۴٫۴۶ دلار افزایش یافت. اما پس از اصلاح بازار، طی ۲۴ ساعت ارزش آن تقریباً ۳۰ درصد کاهش یافت.

در اولین روز سال ۲۰۱۹، قیمت بایننس کوین به مرز ۵٫۵۰ دلار سقوط کرد و در نوسانات خود در اواخر ۲۰۱۹ یکبار دیگر با ۵٫۱۰ سقوط کرد و مجددا روند صعودی را پیش گرفت و سال ۲۰۱۹ را با محدوده قیمت ۱۳ دلار به پایان رساند.

در ابتدای سال ۲۰۲۰ تا ۲۷ دلار رشد کرد و مجددا ریزش سریع قیمت تا پایه ی ۶ دلار را تجربه کرد و درتاریخ ۹٫۲۰۲۰ برای اولین بار قله ی ۳۳ دلار را فتح کرد و هم اکنون در اواخر سال ۲۰۲۰ در محدوده قیمت ۳۰ دلار در حال نوسان است.

بسیاری افت ارزش BNB را منوط به اتفاق ناخوشایندی مانند هک شدن بایننس می‌دانستند اما حتی با وقوع این اتفاق در ماه گذشته، تغییر قابل توجهی در ارزش بایننس کوین به وجود نیامد و چند هفته پس از آن روند صعودی‌اش را با قدرت بیشتر از سر گرفت.

یکی از برنامه‌هایی که موجب افزایش قیمت BNB در طول زمان می‌شود، کاهش تعداد در گردش توکن‌های آن است که با برنامه سوزاندن توکن ها به وجود می‌آید. تاکنون ۶ دوره از سوزاندن توکن‌های BNB انجام شده است که طی آن‌ها بیش از ۱۰.۵ میلیون واحد BNB سوزانده شده است.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.