به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

بستر های انتقال رمز ارز

exchange

شبکه ی انتقال ارز دیجیتال در واقع مسیر انتقال ارز های دیجیتال از کیف پول مبدا به کیف پول مقصد است.

در سیستم سنتی برای انتقال پول از واسطه ها استفاده میشدو انتقال پول از طریق جابجایی پول نقد و یا دریافت رسید و چک و سفته بود و این رویه تا قبل از ورود تکنولوژی اینترنت به سیستم بانک داری ادامه داشت و با ورود اینترنت به سیستم بانک داری انتقالات وجه راحت تر شد و از طریق همراه بانک ها و دستگاه های ATM عملیات بانکی انجام پذیرفت و در حال حاظر هم مرسوم ترین روش نقل و انتقالات وجوه همین سیستم بانکداری الکترونیکی است.

اما تکنولوژی سیستم مالی دائما در حال پیشرفت است و این پیشرفت باعث شده تا ارز های دیجیتال بوجود یبایند و با ورود ارز های دیجیتال سیستم مالی به کلی متحول شد.

یکی از مزایای انتقال وجه در بستر ارز های دیجیتال حذف واسطه ها است. البته که ارز های دیجیتال یک تکنولوژی نوظهور هستند و به سرعت در حال پیشرفت .

ارز های دیجیتال غیر متمرکز هستند و سازمان مرکزی برآنها نظارت مستقیم ندارد و اکثریت رمز ارز ها قابل منترل نیستند و هدفی خاص و از پیش تعریف شده را دنبال میکنند.

یکی از مزایای غیر متمرکز بودن شبکه ی ارز های دیجیتال غیر قابل نفوذ بودن و هک نشدن آنهاست . این شبکه ها هک نمیشوند اما امکان این که ارز های شما سرقت شوند وجود دارد و این سرقت زمانی رخ میدهد که خودتان اطلاعات شخصی حسابتان را لو بدهید.

برای انتقال در شبکه ی بلاکچین نیاز به یک ولت wallet (کیف پول) دارید و در زمان انتقال هر ارز بسیار مهم است که به شبکه ی بلاکچین انتقال آن ارز توجه کنیم.

هر شبکه ی بلاکچین دارای بستر انتقال بلاکچینی مربوط به خودش است و بسیاری از ارز های دیجیتال هستند که از بستر های مربوط به ارز های دیگر برای انجام تراکنش هایشان استفاده میکنند بطور مثال بیتکوین خودش دارای یک بستر بلاکچینی مربوط به خودش است که در آن شبکه ارز های زیادی قابلیت جابجا شدن را دارند و یا ارز ترون دارای یک بستر مربوط به خودش است که رمز ارز های زیادی میتوانند از بستر ترون برای جابجایی استفاده کنند.

کارمزد شبکه هایی که دارای بستر انتقال هستند با هم تفاوت دارد بطرو مثال برای انتقال در بستر بیتکوین یک حد اعقل کارمزد وجود دارد که این کارمزد در نهایت بین نود ها یا همان ماینر ها تقسیم میشود و ماینر ها بعنوان ناظر و تایید کننده ی تراکنش ها این پاداش ها را دریافت میکنند . 

 

 

 

نحوه کارکرد و اهداف شبکه

شبکه ی ارز دیجیتال مسیر انتقال آن ارز است و در این مسیر امنیت و سرعت انتقال بسیار مهم است .

هر بستر بطور جداگانه مزایا و معایبی دارد مثلا یک بستر ممکن است کارمزد بسیار کمی داشته باشد اما شبکه ی شلوغی را هم داشته باشد که انتقال ها با مدت زمان طولانی انجام بگیرد یا یک شبکه ی دیگر ممکن است کارمزد بسیار بالایی داشته باشد یا توسط کیف پول گیرنده پشتیبانی نشود.

بطور کلی لازم است برای جابجایی ارز از یک ولت به ولت دیگر ، آن ارز توسط ولت گیرنده پشتیبانی شوذ و اگر والت شخص گیرنده از ارز انتخابی جهت انتقال پشتیبانی نکند عملیات انتقال موفق نخواهد بود.

 

wallet

انواع شبکه های بلاکچین و ارزهای دیجیتال

۱- بستر انتقالی ERC20 - ETH انتقال برمبنای بلاکچین

eth

ERC20  یک استاندارد است و یک سری قوانین را شامل میشود و زمانی که یک ICO یا یک ارز بخواهد بر روی شبکه ی اتریوم اجرا شودباید این استاندارد ها را رعایت کند .

برای اینکه توکن شما یک توکن ERC20 باشد و بتواند به راحتی با سایر قراردادهای هوشمند ارتباط بگیرد، ۶ تابع خاص باید در قرارداد هوشمند توکن شما پیاده سازی شده باشد.

وکن های ERC20 باید بتوانند ۴ فعالیت زیر را انجام دهند:

 • ارائه تعداد کل توکن های عرضه شده
 • ارائه موجودی حساب کاربری
 • انتقال توکن از یک فرد به فرد دیگر
 • موافقت با استفاده از توکن به عنوان دارایی پولی
 •  

ICO ها و پروژه های جدید مبتنی بر بلاکچین میتوانند تا زمانی که بلاکچین اصلی خود را اجرا میکنند به ساخت و فروش توکن های در بستر ERC20 بپردازند، توکن هایی که در بستر ERC20  اجرا شوند استاندارد ها را پاس کرده و میتوانند بر روی تمامی کیف پول های معتبر اتریوم منتقل شوند .

مزایا:

 • این توکن‌ها، در حقیقت همه چیز را ساده‌‌تر کرده است. قبل از روی کار آمدن این توکن‌ها، هر برنامه‌ای زبان و اصطلاحات مخصوص به خود را داشت.
 • استاندارد ERC20، فرآیند ایجاد یک توکن را بسیار آسان کرده و به همین علت بود که اتریوم محبوب‌ترین پلتفرم ICOها در سال ۲۰۱۷ شناخته شد.

معایب:

 • توکن‌های ERC20 دارای برخی مشکلات هستند. در حقیقت ممکن است به صورت ناخواسته زمانی که به عنوان یک روش پرداخت به جای اتر در قراردادهای هوشمند به کار می‌روند، تخریب شوند. برای حل این مشکل اتریوم به دنبال ایجاد استاندارد جدیدی به نام  ERC-223 است.

۲- بستر BEP-2 بستر انتقال زنجیره ای بایننس

این شبکه یک استاندارد است برای صدور و اجرای توکن در شبکه ی Binance chain

این شبکه یکسری قوانین را تعریف کرده است که توکن ها برای فعالیت در این شبکه باید از این قوانین پیروی کرد. این شبکه مختص صرافی بایننس است و از کوین اصلی بایننس کوین BNB  و بسیاری از توکن ها پشتیبانی میکند .

از مزایای این شبکه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هر روز، پروژه‌ها انتقال توکن یا بخشی از منبع توکن خود را به BEP-2 از شبکه اصلی، ERC-20 یا NEP-5 (پروتکل رمز اصلی در بلاکچین عمومی NEO) اعلام می کنند.
 • حتی بیت کوین نیز نسخه تابعی از BEP-2 را منتشر کرده است که می‌تواند از سرعت، امنیت و کارایی معاملاتی این بستر جدید بلاکچین بهره‌مند شود.
 • انواع سکه‌های ثابت مانند TrueUSD و Stably تجارت خود را وارد این شبکه کرده‌اند.
 • تا کنون ۱۳۳ دارایی در Binance Chain ذکر شده است.
 •  

شبکه ی BEP-20 (BSC)انتقال زنجیره هوشمند بایننس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.