به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

تاثیر انتخابات آمریکا بر دلار

انتخابات آمریکا چه تاثیری بر قیمت دلار در ایران دارد؟
در صورت انتخاب ترامپ دلار را چگونه میبینم؟

بسیاری از ایرانی‌ها اعتقاد دارند که انتخابات امریکا در آبان سال جاری ، معادلات  بازارهای دلار ، سکه ، بورس ، ارزهای دیجیتال و… رو عوض می‌کند. برخی می‌گویند که جوبایدن، نامزد حزب دموکرات برنده انتخابات امریکا خواهد بود و در بازار ایران دلار و طلا ریزش سنگین قیمت را تجربه می‌کنند و دولت دست از حمایت از بورس می‌کشد و شاخص را با ریزش سنگین‌تری مواجه می‎کند . در مقابل عده‌ای معتقدند که دوباره دونالد ترامپ ، پیروز می‌شود و نامزد حزب جمهوری ‌خواه تحریم‌های ایران را تشدید کرده و اوضاع بازارهای ایران با شدت بیشتری به هم می‌ریزد .

ترامپ و جوبایدن

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نتایج مناظره‌های ترامپ و جو بایدن، شرایط نوسان شدید در نرخ برابری دلار ایجاد می‌شود و در نهایت، زمینه رشد دلار در کوتاه مدت را تقویت می‌کند. به عقیده کارشناسان، طی ۷ انتخابات از ۱۰ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از سال ۱۹۸۰ تاکنون برگزار شده، نرخ دلار در فاصله سپتامبر تا دسامبر به طور متوسط ۲/۵ درصد افزایش یافته است و چنین روندی در انتخابات سال ۲۰۲۰ می‌تواند با شیب بیشتری، تکرار شود. بنابراین با نزدیک شدن به انتخابات امریکا در سوم نوامبر (۱۳ آبان) سایه سیاست ایالات متحده بر دلار سنگین‌تر خواهد شد .

شکست ترامپ تهدید جدی برای شاخص دلار خواهد بود و پس از اعلام پیروزی جو بایدن، بسیاری از سرمایه‌گذاران به سمت خرید یورو و ین ژاپن روی خواهند آورد. همچنین احتمال بروز مناقشه در مورد نتایج آن پیش‌بینی می‌شود و هر گونه بلاتکلیفی و جنجال سیاسی، بخشی از سرمایه‌گذاران را ناگزیر خواهد کرد تا با فروش دارایی‌های پرریسک خود به دامن دلار، پناه ببرند.

یک استراتژیست از موسسه تحقیقاتی بوفا به نام «بن راندول» بیان کرده است : «از سال ۱۹۸۰ تاکنون که ده انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا برگزار شده است ، طی هفت مورد از آن‎ها در فاصله ماه سپتامبر تا دسامبر، نرخ دلار به طور میانگین دو و نیم درصد افزایش داشته است».

به گفته ریچارد بنسون ، مدیر ارشد سرمایه گذاری میلنیوم، با اینکه جو بایدن در نظرسنجی‎ها نسبت به دونالد ‌ترامپ پیشتاز است، اما اگر در مناظره‌ها مقابل ترامپ ضعیف عمل کند شاهد نوسانات در نرخ ارز خواهیم بود .