به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

مدیر عامل Bitmain خروج را پس از پایان جنگ قدرت اعلام کرد

به نظر می رسد که جنگ قدرت بین Micree Zhan و Jihan Wu از بنیانگذاران Bitmain به پایان رسیده است.

 

Jihan Wu در تاریخ ۲۶ ژانویه در توییتی اعلام کرد که می خواهد شرکت را ترک کند. مدیر عامل و عضو هیئت مدیره سابق Bitmain با ارسال پیام خداحافظی اعلام کرد که اختلافات طولانی مدت بین بنیانگذار برکنار شده ژان و خودش “به طور دوستانه” و “سازنده” حل شده است. وو پس از نزدیک به هشت سال خدمت به شرکت گفت: “من از امروز به عنوان مدیرعامل و رئیس Bitmain کناره گیری می کنم.” به عنوان بخشی از معامله ، ژان تقریبا نیمی از سهام Bitmain را از وو و افراد دیگر به مبلغ ۶۰۰ میلیون دلار خریداری کرد.

 

 گفته می شود که بنیانگذار Bitmain  چهارصد میلیون دلار وام از غول استخراج رمزنگاری دریافت کرده و متعهد شده است که “۲۰۰ میلیون دلار دیگر از خارج از گروه” جمع کند. 

طبق گفته وو ، بیتمین ۳۲۷  میلیون دلار پول نقد فیات دارد. این میزان “دو برابر بیشتر از آنچه سهامداران ممتاز برای انعقاد این توافق نامه لازم دارند” است. 

 

وی گزارش داد که وضعیت مالی Bitmain “قوی و سالم” است و بعید به نظر می رسد که تاثیری از وام به ژان داشته باشد. با این حال ، وو نمی خواهد به طور کامل از صنعت رمزنگاری خارج شود. وی خاطرنشان کرد: سرویس Bitdeer ابر استخراج قرارداد خود شرکت از Bitmain جدا خواهد شد. سپس وو باید در آنجا رئیس باشد. ژان پس از تبدیل شدن به “یک شرکت مستقل” ریاست گروه استخراج رمزنگاری Antpool را بر عهده خواهد گرفت. پیش از این توافق ، یک جنگ طولانی مدت قدرت بین دو غول استخراج رمزنگاری وجود داشت. 

 

گفته می شود که ژان و وو در مورد توافق ۶۰۰ میلیون دلاری در ماه دسامبر توافق کردند. Sequoia Capital پس از اینکه Zhan در ابتدا پیشنهاد خرید Wus و سایر سهام Bitmain را به قیمت ۴ میلیارد دلار در ماه ژوئن کرد ، به عنوان یک واسطه عمل کرد.

 

درگیری با وو اخراج ژان از Bitmain در اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شد. در آن زمان ، ژان بزرگترین سهامدار شرکت بود. وی بعداً اقدامات وو را “تصرف غیرقانونی قدرت” توصیف کرد. پس از برکناری ژان ، Bitmain دست به تهاجم زد و علناً اظهار داشت که حق ندارد به عنوان نماینده قانونی غول معدن بازی کند یا به کارمندان شرکت اطلاعیه و دستورالعمل بدهد. اقدامات حقوقی علیه ژان نیز گزارش شده است. 

مدیر Bitmain به روشهای مختلفی پاسخ داد. وی در تلاش برای به دست آوردن موقعیت خود دو دادخواست علیه نهادهای مختلف Bitmain تنظیم کرد. وی وو را به شایعه پراکنی متهم کرد ، گروهی را برای سرقت یک نسخه فیزیکی از پروانه کسب خود و اختلاس دارایی های شرکت به آنجا فرستاد. گفته می شود که ژان در ماه مه با تیمی از نگهبانان به شعبه پکن این شرکت حمله کرده است. ارزش Bitmain در آگوست ۲۰۱۹ نزدیک به ۱۲ میلیارد دلار بود ، قبل از آنکه جنگ برای کنترل ، رهبری ، تولید و رسانه ها را تحت پوشش غول استخراج رمزنگاری قرار دهد. پیام وو حاکی از آن است که Bitmain هنوز در حال برنامه ریزی برای انتشار عمومی است. اولین تلاش این شرکت برای درخواست IPO در سپتامبر ۲۰۱۸ بی نتیجه بود.