به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

دش کوین (Dash)

DashCoin

دش کوین یک رمز ارز متن باز و یک سازمان مستقل غیر متمرکز (DAO) مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین است که با هدف ایجاد یک پول نقد الکترونیکی همتا به همتای غیرقابل رهگیری ایجاد شده است. دش در دسته ارزهای خصوصی privatecoin دسته بندی می شود.

tsd-dash

دش کوین در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و یکی از قدیمی ترین ارز های دیجیتال به حساب می آید.

وبسایت دش کوین:      www.dash.ord

با استفاده از فناوری بلاک چین نخستین پول غیرمتمرکز جهان به نام بیت کوین خلق شد. اما بیت کوین دارای نقص هایی بود که باعث شد ارزهای دیجیتال زیادی با ویژگی ها و ادعاهای مختلف وارد رقابت با بیت کوین شوند.

یکی از ارز هایی که برای رقابت با بیتکوین وارد این زمینه شد دش کوین بود.

دش کوین (Dash Coin) در ابتدا با نام XCoin در بازار منتشر شد، اما کمی بعد به دارک‌ کوین (Darkcoin) تغییر پیدا کرد و در نهایت و در ۲۵ مارس ۲۰۱۵، نام نهاییِ دش (Dash) برای آن انتخاب شد.

برخلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال که به یک ساعت یا بیشتر برای تایید پرداخت نیاز دارند، مبادلات InstantSend Dash کاملا تایید شده هستند و در عرض چند ثانیه انجام می شوند.

Dash از InstantX که امکان انجام تراکنش ها در چند ثانیه را فراهم می آورد پشتیبانی می کند.

.

مزایای استفاده از DashCoin

  • افزایش حریم خصوصی مالی و تراکنش کاربران با استفاده از ویژگی ارسال خصوصی
  • افزایش سرعت انجام تراکنش ها با استفاده از ویژگی ارسال آنی
  • پاداش های توسعه بلاک بین استخراج‌گران و مسترنودها تقسیم می‌شود و این کار باعث توسعه سریع‌تر DASH می‌شود.
  • کارمزد تراکنش ها در شبکه DASH در مقایسه با کارت های اعتباری یا حتی بانک ها بسیار کمتر است.

خرید و فروش

قیمت دش کوین

برای خرید مستقیم Dash با دلار می توانید از سایت های Coinbase، Kraken و Bitstamp اقدام کنید.

همچنین سایت صرافی بایننس نیز این امکان را فراهم کرده است که ارز دش کوین را با تتر و بیتکوین مبادله کنید.

همچنین وبسایت های shape shift و hit btc نیز همانند بایننس عمل میکنند و میتوان ارز دش کوین را با بیتکوین،اتریوم و تتر مبادله کرد.

 

امنیت دش کوین

Dash به کاربران اجازه ناشناس بودن را حین انجام تراکنش ها می دهد و همچنین سابقه فعالیت و موجودی کاربران غیرقابل دسترس خواهد بود. این دیجی ارز از تکنولوژی PrivateSend برای ناشناس سازی استفاده می کند. این تکنولوژی مقوله ناشناس سازی تراکنش ها را توسط ترکیب کردن تراکنش هر فرد با تراکنش های دیگر کاربران انجام می دهد. (این امر یکی از مزایای دش در مقابل بیت کوین است).

استخراج دش کوین

زمان تولید بلاک در دش حدود ۲٫۵ دقیقه است و این به معنای تایید حدود ۵۶ تراکنش در ثانیه است.

تمام پاداش شبکه متعلق به ماینرها نیست. علاوه بر دریافت پاداش از استخراج، گروهی ویژه از کاربران هم که مستر نود نام دارند، برای انجام یک سری از عملکردهای خاص پاداش دریافت می کنند. مستر نودها وظیفه انجام ویژگی های زیر را در شبکه دش بر عهده می گیرند:

ویژگی InstantSend (ارسال فوری): با استفاده از این ویژگی کاربران می توانند با پرداخت کارمزد بیشتر، تراکنش های خود به صورت فوری و در کمتر از دو ثانیه انجام دهند.

ویژگی PrivateSend (ارسال خصوصی): امکان انجام تراکنش به صورت ناشناس و بدون رهگیری را فراهم می کند.

برای مستر نود شدن باید حداقل ۱,۰۰۰ واحد دش در کیف پول رسمی آن داشته باشید. مسترنودها و ماینرها هر کدام ۴۵ درصد از پاداش شبکه را به خود اختصاص می دهند. ۱۰ درصد باقی مانده در خزانه شبکه ذخیره می شود و به توسعه دهندگان می رسد.

قیمت دش کوین

دش کوین در سال ۲۰۱۴ شروع به فعالیت کرد و در ابتدا قیمت آن در محدوده ی ۱ دلار در نوسان بود.

در آوریل سال ۲۰۱۴ یک موج صعودی آغاز شده و تا ماه ژوئن به ارزش ۱۴ دلار رسید و پس از آن شروع به نزول کرد کف قیمتی یک و نیم دلار هم ریزش را تجربه کرد و در همین محدوده قیمتی سال ۲۰۱۴ را به پایان رساند.

سال ۲۰۱۵ با همان محدوده قیمتی ۲ دلار باز شدو نوسان زیادی را تجربه نکرد و در پایان همدر محدوده قیمت ۳ دلار بسته شد.

سال ۲۰۱۴ با یک شروع نسبتا صعودی آغاز شد و در ماه اول تا ۵ دلار هم صعود کرد، تا اواسط سال ۲۰۱۶در ماه ژوئن به محدوده ی ۹ دلار هم رسید، در انتهای سال ۲۰۱۶ در محدوده قیمتی ۱۱ دلار به پایان رسید.

سال ۲۰۱۷ همچنان رند صعودی ادامه دار بود و در ماه اول این سال تا ۱۶ دلار رسید ،در ماه فوریه به تا ۲۸ دلار رسید و در اول ماه مارس ۴۳دلار ارزش داشت و تا ۱۵ مارس به ارزش ۹۵ دلار رسید و تا ۱۰۱ دلار رشد کرد ، در ماه می هم سقف قیمتی ۱۴۵ دلار را تجربه کرد، در ماه ژوئن تا ۲۰۰ دلار هم رشد کرد،در ماه سپتامبر تا سق قیمت ۳۵۰ دلار رسید،و در ماه نوامبر تا محدوده ی۶۷۰دلار رشد کرد ، ماه دسامبر هم همچنان صعودی بوده و تا انتهای این ماه به بالای قیمت ۱۰۰۰ دلار رسیدو سال ۲۰۱۷ را در این قیمت به پایان رساند.

سال ۲۰۱۸ ددر ماه ژاویه توانست به سقف قیمتی ۱۲۸۵ دلار برسد و پس از آن روند رو به نزول شروع شد و در انتهای این ماه به محدوده ۷۰۰ دلار رسید.

روند نزولی همچنان ادامه داشت و در اواسط ۲۰۱۸ در اواخر آگوست تا ۱۴۵ دلار هم ریزش کرد. آخرین ماه از سال ۲۰۱۸ درماه دسامبر با قیمت ۸۰دلار به پایان رسید.

سال ۲۰۱۹ با این محدوده قیمت شروع شد وتا اواسط ۲۰۱۹ به ۱۷۰ دلار رسید و تا چند ماه در محدوده ی ۷۰تا ۱۳۰ دلار در نوسان بود، آخرین ماه از سال ۲۰۱۹ با قیمت ۴۰ دلار به اتمام رسید.

سال ۲۰۲۰ با قیمت ۵۰دلار شروع شد و تا محدوده ۱۲۰ دلار در ماه اول پیش رفت و تا اواسط سال ۲۰۲۰ در محدوده قیمتی ۵۰تا ۱۲۰ دلار نوسان داشت وهم اکنون در ماه هر توکن دش کوین ۶۵ دلار ارزش دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.