به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

رای گیری آمریکا با پیروزی جوبایدن به پایان رسید،ترامپ بدنبال دعوای حقوقی

نتیجه انتخابات به نفع بایدن به پایان رسید، ترامپ معتقد است تقلب شده

merlin_175630998_9177a0e8-9609-4377-88e5-e840dbbfa908-mediumSquareAt3X

با شروع شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و قبل از این‌که نتیجه نهایی و اعلام شود، هر دو کاندیدای جمهوری‌خواه و دموکرات ادعای پیروزی کرده یا دست‌کم گفتند که بر مدار پیروزی قرار دارند. جو بایدن، کاندیدای دموکرات در تعداد بیشتری از ایالت‌های کلیدی جلوتر از ترامپ است، هرچند که تا لحظه نگارش این گزارش شمارش در آن ایالت‌ها نیز پایان نیافته است اما رسانه‌های آمریکایی جو بایدن را پیروز انتخابات معرفی کرده‌اند.

دونالد ترامپ نیز در واکنش به این خبرها گفته که هنوز انتخابات تمام نشده است و پرونده انتخابات را در دادگاه پی خواهد گرفت.

وی پیشتر نیز پس از سوم نوامبر چندین بار گفته است که سیستم انتخاباتی آمریکا فاسد است و در آن تقلب رخ داده است. کمپین او خواسته است که آرای پستی که با تأخیر می‌رسند، شمرده نشوند، این امر باعث شده است که سؤالاتی جدی درباره سرنوشت انتخابات مطرح شود.

درخواست بازشماری آرا در ویسکانسین

کمپین ترامپ به‌دلایل «اتفاقات غیرعادی» خواستار بازشماری آرا در ویسکانسین شده است. برخی از مقامات این ایالت از احتمال بازشماری آرا خبر داده‌اند، اما هنوز درباره اینکه چنین اتفاقی رخ خواهد داد یا نه، قطعیتی وجود ندارد؛ دست‌کم تا زمانی که مقامات نواحی مختلف در ایالت، بازبینی آرا را تمام می‌کنند. چنین فرآیندی تا ۱۷ نوامبر طول خواهد کشید.

اما نکته مهم این است که درخواست بازشماری لزوماً قانونی بودن انتخابات را زیرسؤال نمی‌برد و فقط می‌تواند باعث ایجاد این اطمینان شود که شمارش آرا درست و دقیق بوده است یا نه.

ترامپ-بایدن

بنا به آنچه ستاد آقای ترامپ گفته او قصد ندارد شکست در انتخابات را بپذیرد. او در جریان کارزار انتخاباتی هم چند بار از گفتن اینکه در صورت شکست انتقال مسالمت‌آمیز قدرت را می‌پذیرد طفره رفت.
با این نتیجه آقای ترامپ اولین رئیس‌جمهور آمریکا در بیش از دو دهه اخیر خواهد بود که نتوانسته برای دور دوم انتخاب شود.

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا شاهد بالاترین نرخ مشارکت از سال ۱۹۰۰ بوده است.

جو بایدن توانسته بیش از ۷۴ میلیون رای بیاورد که بالاترین تعداد آرای یک نامزد ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا است. دونالد ترامپ هم بیش از ۷۰ میلیون رای آورده که دومین رکورد آرا است.

واکنش‌ها چیست؟

جو بایدن از پیروزی در انتخابات ابراز خرسندی کرده و با خطاب قرار دادن همه مردم آمریکا گفته: “آمریکا، اینکه مرا به رهبری کشور بزرگمان انتخاب کردید مایه افتخارم است.”
آقای بایدن وعده داده که “رئیس جمهور همه آمریکایی‌ها” باشد، فارغ از اینکه به او رای داده‌اند یا نه.
او خواهان آن شده که “عصبانیت و بحث‌های تند” کنار گذاشته شود تا آمریکا “متحد شود. و مرهمی یابد.”

در مقابل دونالد ترامپ در بیانیه‌ای گفته “این انتخابات هنوز تمام نشده است”.
آقای ترامپ گفته آقای بایدن “برای خود را برنده جا زدن عجله دارد”. او از رسانه‌ها برای اعلام پیروز انتخابات، پیش از رسمیت یافتن نتایج، انتقاد کرده و رسانه‌ها را به جانبداری از جو بایدن متهم کرده است.
نتیجه ایالت‌های مختلف هنوز به طور رسمی تایید و نهایی نشده است، اما روال انتخابات آمریکا در دوره‌های گذشته همین بوده که با اعلام آرا، هر موقع رسانه‌ها بتوانند با اطمینان برنده‌ای اعلام کنند، پیروز انتخابات اعلام می‌شود.
دونالد ترامپ بدون ارائه شواهدی جو بایدن و ستاد او را متهم کرده که به دنبال شمردن آرایی بوده‌اند که به طور غیرقانونی اخذ شده‌اند.
آقای ترامپ گفته نتایج را در دادگاه به چالش خواهد کشید.
ستاد آقای ترامپ دعاوی حقوقی متعددی را با ادعای تقلب در انتخابات مطرح کرده، که تاکنون چند مورد از آنها در دادگاه‌های مختلف رد شده‌اند.
با وجود اینکه دونالد ترامپ حاضر به پذیرش شکست خود در انتخابات نشده است، چند نفر از رهبران جهان پیروزی جو بایدن را به او تبریک گفته‌اند.
جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، همسایه شمالی آمریکا، به جو بایدن و کامالا هریس تبریک گفته و به همکاری با آنها ابراز امیدواری کرده است.
امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان هم به آقای بایدن تبریک گفته‌اند.
پدرو سانچز و جوزپه کونته، نخست‌وزیران اسپانیا و ایتالیا هم به آقای بایدن تبریک گفته‌اند.
میکل مارتین، نخست‌وزیر جمهوری ایرلند هم با تبریک به آقای بایدن او را “دوست واقعی ایرلند” خوانده است.
آقای بایدن تبار ایرلندی دارد و به بریتانیا هشدار داده که در صورت به خطر انداختن توافق صلح ایرلند شمالی به واسطه برگزیت، آمریکا با بریتانیا توافقنامه تجاری جدیدی نخواهد داشت.
در بریتانیا، نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند، به آقای بایدن تبریک گفته و پیروزی کامالا هریس به همراه او را “تاریخ‌ساز” خوانده است.
بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا هم کمی پس از خانم استورجن پیروزی آقای بایدن و خانم هریس را تبریک گفت و برای همکاری در اولویت‌های مشترک چون تغییر اقلیم ابراز امیدواری کرد.

 

نتیجه شکایت ترامپ به دادگاه عالی چه نتیجه ای در بر دارد؟

معمولا در انتخابات آمریکا وقتی برنده و بازنده مشخص می‌شوند نامزدی که آرای لازم را به دست نیاورده شکست خود را می‌پذیرد و راه برای ریاست جمهوری نامزد پیروز هموار می‌شود.
اما آقای ترامپ گفته حاضر به پذیرفتن این نتایج نیست و دعاوی حقوقی متعددی را پیش خواهد برد.
اگر وکلای آقای ترامپ نتیجه را در ایالتی به چالش بکشند، دادگاه در سطح ایالتی در این باره قضاوت خواهند کرد و ممکن است رای به بازشماری آرا بدهند.
رای دادگاه‌های ایالتی هر چه باشد دو طرف می‌توانند آن را در دیوان عالی آمریکا به چالش بکشند.
ترکیب کنونی قضات دیوان عالی آمریکا به محافظه‌کاران گرایش دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *