به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

فیلتر شدن صرافی کوینکس توسط ایران

کوینکس در ایران فیلتر شد

صرافی کوینکس فیلتر شد...!!!!!

رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نامه‌ای به دادستان کل کشور نوشت و درباره صرافی‌های خارجی مثل کوینکس که کاربران ایرانی زیادی دارند هشدار داد. وی گفت بیش از ۶۰ درصد از کاربران صرافی کوینکس ایرانی هستند و خواستار مسدود‌سازی فعالیت صرافی‌های خارجی حوزه رمزارز در ایران شد. صرافی کوینکس اخیرا زبان فارسی را به پلتفرم صرافی خود اضافه کرده است و همین مسئله نشان می‌دهد که کاربران فارسی زبان زیادی دارد.

او در نامه‌اش به دادستان کل کشور نوشت:

برادر ارجمند حجت الاسلام والمسلمین منتظری
دادستان محترم کل کشور

سلام علیکم

موضوع رمزارزها طی سالهای اخیر به عنوان یکی از موضوعات مهم و یک پدیده غیرقابل انکار در حوزه اقتصادی جهان و کشورمان مطرح شده و طی ماه‌های اخیر نیز نهادهای مسئول در قوه قضائیه و مجلس تلاش کرده‌اند ساماندهی فعالیت‌‌های بومی در این حوزه را پیگیری کنند.

اگرچه امکان نادیده گرفتن موضوع رمزارزها در اقتصاد کشورمان یا حذف این موضوع وجود ندارد و باید آن را مدیریت کرد اما بی توجهی بانک مرکزی و سایر نهادهای دولتی برای رسیدگی به این موضوع، باعث بروز یک هرج و مرج در فضای خرید و فروش ارزهای دیجیتال شده به گونه‌ای که برای مردم مشخص نیست با چه اشخاص یا شرکتهای معتبری می‌توانند همکاری کنند.

اما آنچه در شرایط فعلی اقتصاد کشور، یک هشدار فوری و جدی محسوب می‌شود، تلاش و تسهیل برای خروج ارز از کشور با سرمایه‌گذاری کاربران ایرانی در برخی سایت‌ها و اصطلاحا صرافی‌های خارجی است که ضمن خروج گسترده پول، امکان سلب اختیار برداشت و انتقال برای کاربران ایرانی به بهانه تحریم‌های ظالمانه بین المللی را توسط شرکت‌های مذکور فراهم می‌کند.

این موضوع تا آنجا پیش رفته که طبق آمارها، بیش از ۶۰ درصد مراجعه کنندگان یکی از این صرافی‌های ناشناخته و غیرمعتبر خارجی به نام “کوینکس”، از کاربران ایرانی هستند که ظاهرا فقط برای جذب سرمایه‌های شهروندان کشورمان فعالیت می‌کند و تبلیغات گسترده و شبکه سازی این سایت‌های گمنام و مشکوک خارجی موجب ترغیب کاربران ایرانی به ثبت نام و تشکیل کیف پول ارزهای دیجیتال در این مجموعه‌ها شده که چنین روندی، قطعا تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی را به دنبال دارد.

لذا مستدعی است ضمن بررسی فوری این موضوع، نسبت به مسدودسازی صرافی‌های خارجی حوزه رمزارز جهت جلوگیری از تداوم این روند زیان آفرین و خطرناک، دستورات لازم را صادر فرمایید.


باتوجه به اینکه بیشتر کابران صرافی کوینکس ایرانی هستند ، بعد از محدودیت های بایننس برای کاربران ایرانی بیشتر کاربران ایران سرمایه های خود را به کوینکس انتقال دادند چراکه ورود به کوینکس نیازی به فیلترشکن نداشت و خود صرافی کوینکس از پیش اعلام کرده بود که مشکلی با کاربران ایرانی ندارد . با فیلترینگ ایران و وجود صرافی های دیگر با حجم معاملات بالاتر امکان انتقال سرمایه از این صرافی به صرافی های دیگر بسیار زیاداست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *