به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

لایت کوین LTC

LiteCoin یک پیشنهاد برای سرمایه گذاری

لایت کوین را حتی به نام بیت کوین لایت هم می شناسند به این دلیل که در اکتبر ۲۰۱۱ از بیت کوین منشعب شده است اما با هم تفاوت هایی دارند.

لایتکوین

در حال حاضر لایتکوین سومین ارز دیجیتال معتبر میباشد، لایتکوین یا LTC ارز سیستم همتا به همتا بدون واسطه و نهاد مرکزی، مبتنی بر بلاک چین است و قابلیت پرداخت سریع و کم هزینه را دارا می باشد.

این ارز بعد از بیت کوین تولید شد و تاکنون توانسته محبوبیت قابل توجهی داشته باشد و هدف آن پرداخت های آسان برای استفاده های روزمره کاربرانش است.

هم اکنون سرمایه‌داران، بعد از  LTC BTC را به عنوان یک ارز دیجیتال معتبر می‌دانند و همچنین معادلات ریاضی پیچیده موجب امنیت شبکه این رمز ارز شده است.

لایتکوین همانند بیت کوین با رمزنگاری و فرآیند اثبات کار (استخراج) کار می کند و تراکنش های انجام شده توسط این کریپتوکارنسی ۴ برابر سریعتر از بیت کوین است.

یک تفاوت بیت کوین و LTC در این است که خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو هویتی نامعلوم و ناشناس دارد اما این کوین اینطور نیست.

 

LiteCoin توسط(چارلی لی) که اصالتاً چینی است و از کارمندان سابق گوگل و کوین بیس بوده ات ست که در سال ۲۰۱۱ با ایجاد تغییراتی ویژه در پروتکل بیت کوین، شبکه خودش یعنی LTC را معرفی کرد. لایت کوین و بیت کوین در برخی موارد شبیه به همدیگر هستند، مثلاً هر دوی آنها از اولین اولویت شان تسهیل در پرداخت همتا به همتا و در هر دو محدودیت تولید تعداد واحد توکن هایشان وجود دارد ، بیت کوین ۲۱ میلیون واحد و لایت کوین ۸۴ میلیون واحد.

چارلی لی

اما تفاوت هایی هم بین این دو هست که می تواند لایت کوین را در آینده جلو بیاندازد.

یکی از آنها همانطور که پیشتر گفتیم هویت نامعلوم سازنده بیت کوین است و دومی ارتقاء سگویت litecoin است ؛ بروز رسانی سگویت لایت کوین باعث می شود که ظرفیت زنجیره بلوکی آن توسعه یابد و در نتیجه سرعت زمان تراکنش ها افزایش و هزینه تراکنش ها کاهش پیدا می کند، نارضایتی‌های مرتبط با بلاک چین بیت کوین از میزان کارمزد و مدت زمان مورد نیاز تراکنش ها ناشی می شود.

مورد دیگر الگوریتم اثبات کار غیر متمرکز تر است.

با توجه به الگوریتم اثبات کار در لایت کوین، این ارز مسیر بسیار متفاوت تری را برای محاسبه پیش می گیرد. منظور فرآیندی است که استخراج کننده از کامپیوتر بسیار قدرتمند برای حل معادلات پیچیده مرتبط با اعتبار سنجی معاملات در شبکه استفاده می کند.

 

استخراج لایت کوین

استخراج لایت کوین

فرایند استخراج بیت کوین مبتنی بر پردازنده و استفاده از فضای هارد است در حالیکه لایتکوین مبتنی بر حافظه و استفاده از فضای جانبی یا موقت است، در لایت کوین به دلیل قابلیت پردازش گرافیکی به مراتب فرایند استخراج ارزان‌تری دارد.

استخراج انفرادی لایتکوین :

در این حالت شما همه مسئولیت هزینه را به عهده می گیرید و در این روش پاداش خود را با کسی تقسیم نمی کنید، یعنی در این نوع استخراج استخر حذف می شود، این به این منظور است که با حذف استخر استخراج شما پول بیشتری بدست می آورید و مجبور نیستید سود خود را با استخر شریک شوید، البته این روش نیازمند سرمایه اولیه زیادی است.

تجهیزات سخت افزاری استخراج LiteCoin :

در ابتدای ساخت لایت کوین استخراج آن فقط با استفاده از یک پردازشگر گرافیکی GPU و یک پردازشگر مرکزی CPU امکان پذیر بود و شما می توانستید با سرمایه گذاری بسیار کم کسب درآمد کنید اما در حال حاضر باید با خرید سخت افزار های تخصصی لایت کوین (ASICs)  این کار را انجام دهید، دستگاه های ماینینگ ایسیک بسیار قدرتمند تر از CPU و GPU هستند و با به کارگیری این دستگاه‌ها پاداش استخراج بیشتری به دست می آورید.

ماینرهای مناسب این کار: دستگاه‌های انت ماینر ( ۱۳+ ) و (L3) از دستگاه های مناسب برای استخراج LTC به شمار می‌آیند. 

لایتکوین

کارمزد معاملات لایت کوین

شبکه Litecoin سریعتر از بیت کوین است و زمان استخراج کردن یک بلاک دو و نیم دقیقه است در حالی که در بیت کوین ده دقیقه زمان می برد و کارمزد لایت کوین همانطور که پیشتر گفتیم کمتر است.

تاریخچه قیمت لایت کوین

لایتکوین در آوریل ۲۰۱۳ در محدوده قیمتی ۴ دلار بود و در ماه دسامبر تا ۴۰ دلار نوسان داشت و حجم معاملات قابل توجهی را به خود اختصاص داد و تا اواسط ۲۰۱۴ حدود قیمتی ۲۰ دلار ارزش داشت.

در آگوست ۲۰۱۴ قیمت لایت کوین مجدداً تا ۴ دلار ریزش کرد و در ژوئن ۲۰۱۵ به ارزش ۵/۱ الی ۲ دلار رسید.

در سال ۲۰۱۶ لایت کوین در محدوده قیمتی ۴ دلار ارزش داشت و تا پایان این سال در همان محدوده قیمتی نوسان می کرد.

سال ۲۰۱۷ با قیمت حدودی ۸ دلار آغاز شد و در ماه می ۲۰۱۷ ارزش لایت کوین تا ۳۰ دلار بالا رفت و مجدداً در ماه آوریل ۱۰۸ دلار رسید.

در آخرین ماه از سال ۲۰۱۷ لایت کوین جهش قیمت چشمگیری داشت و تا ۳۵۸ دلار رشد کرد و به مرور ریزش کرد و در آخرین روزهای ماه اول از سال ۲۰۱۸ به ارزش ۱۵۰ دلار رسید.

در آگوست ۲۰۱۸ لایت کوین تا پایه ۵۰ دلار هم ریزش کرد و در آخرین روزهای سال ۲۰۱۸ به ورزش ۲۰ دلاری رسید و سال ۲۰۱۹ را با همین محدوده قیمت شروع کرد.

 در ماه آوریل یک موج صعودی دیگر آغاز شد و تا اواسط ماه می ادامه داشت و توانست تا ۱۳۸ دلار صعود کند و مجدداً ریزش تا پایه ۶۴ دلار. در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ قیمت هر واحدLTC به محدوده ۴۰ دلار رسید و در سال ۲۰۲۰ با ارزش ۴۰ دلار روند خود را آغاز کرد. بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۰ محدوده ۷۰ دلار بوده و هم اکنون به ارزش ۴۸ دلار رسیده است.