به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

پروژه دیفای DEFI

همه چیز درباره پروژه دیفای DEFI

در دنیای کریپتو یا ارزهای دیجیتال استقلال در مدیریت سرمایه بحث بسیار پر اهمیتی است . امکان انتقال بدون واسطه پول و یا اخذ وام و اعتبار بدون نیاز به پروسه های پیچیده و زمانبر امروز شاید بسیاری از مردم و سرمایه داران را خوشحال کند. اهداف پروژه دیفای DEFI در همین خصوص بوده و تحولی در حذف واسطه گری به شمار می آید. 

با در نظر گرفتن کاربرد های پروژه دیفای Defi به فرصت های بیشماری که در آن برای سرمایه گذاری نهفته است پی خواهید برد . در این مقاله قصد داریم بپردازیم به انواع این کاربردها ، اهداف پروژه دیفای ، راه های سرمایه گذاری ، مهمترین پروژه های دیفای و ….  

دیفای چیست ؟

 Decentralized Finance یا به اختصار DeFi یک بستر کامل جهت ارائه خدمات مالی از قبیل جا به جایی یا پرداخت، سرمایه‌گذاری، وام‌دهی، بیمه و … است . دیفای نام یک نرم افزار یا یک ارز دیجیتال نیست، بلکه چندین پروژه مالی را در بر میگیرد و شبکه ای بر پایه بلاکچین شناخته می شود که در بخش خدمات مالی فعالیت می کند. واژه غیر متمرکز  به این معنی است که تمامی سرویس های مالی بدون دخالت هیچ واسطه ای صورت می گیرد. بعنوان مثال متقاضیان به شکل ساده تری در مدت زمان کوتاه تر می توانند درخواست اعتبار کنند و از پروژه های مرتبط دیفای در این حوزه وام خود را دریافت کنند .

دیفای چیست

بنابراین، دیفای را می‌­توان مجموعه­‌ای از برنامه‌­های کاربردی برای انجام امور مالی غیرمتمرکز دانست که به سرمایه‌گذاران کمک می‌­کنند تا دسترسی بهتری به سرمایه‌های خود داشته باشند.

سیستم مالی غیر متمرکز و مزایای دیفای DeFi

تا به امروز در تمامی سیستم های مالی دنیا بانکها بعنوان مرکزی ایمن برای حفظ سرمایه مردم  شناخته شده اند، اما با معرفی و ظهور دیفای و پروژه های زیر نظر آن این سیستم دستخوش تغییراتی گشته است . حذف بانکداری قدیمی و جایگزینی سیستم مالی جدید در یک شبکه بهم پیوسته شاید در ابتدا بسیار پیچیده و غیر قابل اعتماد بنظر می رسید اما در حال حاضر بدلیل گسترش کاربران در حوزه ارزهای دیجیتال و آشنایی بیشتر مردم و سرمایه گذاران رفته رفته اعتماد ها به این سیستم افزایش یافته و حتی مردم به امید مدیریت سرمایه هایشان بدون نظارت و یا کنترل نهاد خاصی از امکانات بسیار خوب پروژه های جهانی استقبال می کنند.

به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که با رشد فزاینده و پختگی تدریجی این فناوری در سال‌های آینده، بخشی از نیازهای مالی واقعی کاربران از طریق پلتفرم‌های دیفای رفع شود.

در حال حاضر پلتفرم‌های دیفای ساخته‌شده بر روی بلاک چین اتریوم، با استقبال بی‌نظیری مواجه شده‌اند.

 

ولت غیر امانی دیفای

Non-Custodial (غیر امانی)

همه چیز تنها در کیف پول شماست، به این معنی است که تمامی دارایی های شما فقط در دسترس شما قرار دارد و کلیه عملیات مستقیما توسط خود شخص صورت خواهد گرفت بدون دخالت هیچ واسطه ای.

Internet Of Value - بدون محدودیت

همانند اینترنت که لایه ای آزاد در بستر شبکه برای انتقال و ثبت اطلاعات تلقی می گردد، دیفای شبکه ای بدون محدودیت برای مدیریت پول و سرمایه هایتان خواهد بود. هیچ محدودیتی از جانب ارگانهایی مانند بانک بر روی دارایی شما اعمال نمی شود و این موضوع بسیار مهمی برای طرفداران این سیستم است. 

توسعه پذیری

دیگر مزیت پروژه دیفای توسعه پذیری بسیار بالای آن است. بدلیل کدهای متن باز این سیستم دولوپرها می توانند اپلیکیشن های متفاوت و کاربردی در این حوزه ایجاد کنند. در این شبکه بلاکچینی هر برنامه یا اپلیکیشن بعنوان بخشی از کل این سیستم محاسبه می شود و تمامی اعضای این زنجیره تشکیل دهنده امکانات دیفای هستند.

Decentralized - غیر متمرکز

دیفای DeFi

 پایه گذاری دیفای بر بستر بلاکچین اتریوم این امکان را فراهم ساخته تا تمامی امور توسط نودها در شبکه یا کامپیوتر های بهم پیوسته درون بلاکچین مدیریت شوند. این موضوع باعث عدم نیاز به بانک یا هر سازمان مشابهی برای ادامه حیات این چرخه شده است . کاربران در اپلیکیشن های دیفای صاحب همه چیز خواهند بود و می توانند در تصمیم گیری های سیستم و بهبود های اساسی نقش مهمی داشته باشند. هیچ شرکت و یا شخصی نمی تواند بر کل سیستم تسلط داشته باشد بلکه هر کاربر در جایگاه یک مدیر برای کنترل سرمایه های خود قرار دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.