به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

چیا نتورک یا چیا کوین چیست؟

چیا نتورک یا چیا کوین این رمز ارز جدید که با ورود به دنیای رمز ارز ها یک تحول عظیم بوجود آورد و هم دنیای رمز ارز ها و هم دنیای تکنولوژی و سخت افزار ها را به کلی تغییر داد. از رقابت سنگین با بیتکوین و رمز ارز هایی که برای استخراج آنها نیاز به صرف هزینه و زمان و سخت افزار های سنگین گرفته تا حمایت از محیط زیست و شعار ارز سبز.

chia network

همانطور که میدانید استخراج بیتکوین بدلیل سختی شبکه ی بالا نیاز به سخت افزار های بسیار قدرتمند دارد که قدرت پردازشی بسیار بالایی داشته باشند . این پردازش های سنگین از حد توان کامپیوتر های خانگی خارج است و تولید کنندگان شروع به تولید سخت افزار هایی چندین برابر قدرتمند تر از قوی ترین سیستم های کامپیوتری خانگی هستند. کامپیوتر های خانگی تشکیل شده اند از سی پی یو و رم و کارت های گرافیک که اینها در کنار هم کار میکنند اما دستگاه های ماینر از یک سی پی یو معمولی و تعداد زیادی کارت های گرافیکی یا همان اسیک ها ساخته شدند که باعث قدرت محاسباتی بالای آنها شده و همچنین باعث مصرف بالای برق توسط این دستگاه ها شده است.

چیا کوین ارز سبز

شعار کمپانی ها همیشه اولین چیزی است که دیده میشود، چشم دنیا به شعار حیرت انگیز چیا کوین و نحوه ی کارکرد پلتفرم چیا نتورک خیره شد.

پلتفرم چیا نتورک با شعار ارز سبز و حامی محیط زیست و نحوه ی استخراج متفاوت ، اینبار خبری از کارت گرافیک و اسیک ها و مصرف برق بالا نیست ، هرچند که این ارز خیلی هم سبز نیست اما از قبلی ها قطعا بهتر است و آسیب بسیار کمتری به محیط زیست میرساند . و در حال حاظر سبز ترین و کم ضرر ترین ارز برای محیط زیست است. این ارز با هارد دیسک ماین میشود ، البته دیگر نباید کلمه ی ماین را به کار ببریم چون این ارز ماین نمیشود ، یعنی استخراج نمیشود.!!!!

اینبار کلمه ی فارمینگ جایگزین ماینینگ شده و اینبار شما کشاورز هستید نه استخراج کننده ، درست مثل کشاورزی که زمان های خود را شخم میزند وآماده ی بهره برداری میکند ، شما هم همان کار را میکنید ، پس شما یک کشاورز یا فارمر هستید که عملیات فارمینگ را قرار است برای شبکه ی چیا نتورک انجام دهید.

مصرف برق میتواند تنها دلیل برتری فارمینگ نسبت به ماینینگ باشد ، در مقایسه با یک ماینر استخراج بیتکوین میتوانیم بگوییم که یک سیستم استخراج چیا یک دهم هم مصرف ندارد.

مصرف برق سیستم فارمینگ چیاکوین چقدر است؟

سیستم های کامپیوتری خانگی سیستم اصلی تشکیل دهنده ی فارمینگ چیانتورک هستند ، اگر هارد های شما پلات سازی شده باشند و آمادده ی فارمینگ باشند شما ۹۰ درصد راه را رفته اید و فقط کافی است که هارد هایتان را به یک کامپیوتر معمولی وصل کنید و به اسنترنت وصل شوید و شروع به فارم کردن کنید، هر هارد دیسک تقریبا ۳٫۵ وات مصرف برق دارد که اگر شما ۱۰ عدد هارد دیسک داشته باشید ۳۵ وات مصرف برق دارد ، در کنار مادر برد و رم و سی پی یو و مانیتور ممکن است این مصرف برق به ۱۰۰ وات در ساعت برسد ، در مقایسه با یک ماینر ۲۰۰۰ واتی شما فقط یک بیستم از یک ماینر را مصرف دارید.

برای محاسبه میزان مصرف برق ۱۰۰ وات ساعت را در ۲۴ ساعت ضرب میکنیم که میشود۲۴۰۰ وات در روز. یعنی یک روز کار کردن سیستم فارمینگ چیا معادل است با یک ساعت کار کردن یک ماینر بیتکوین.

۲۴۰۰*۳۰ =۷۲۰۰۰ w/month

72000 وات معادل ۷۲ کیلووات در ماه
با محاسبه قیمت هر کیلووات۳۰۰ تومان میانگین ، مصرف هر کامپیوتر استخراج چیا ۲۱٫۵۰۰ تومان میشود.

چیا کوین واقعا سبز است؟

لازم است بدانید با معرفی چیا XCH قیمت هارد در دنیا سر به فلک کشید و حتی در چین که معدن لوازم الکترونیکی است ، هارد دیسک و SSD نایاب شد ، تولید کارخانه ها افزایش یافت و در حال حاظر هنوز هم با بحران SSD روبرو هستیم.

همین مورد یکی از دلایل نقض شدن سبز بودن چیا کوین است، مواد تشکیل دهنده ی لوازم الکترونیکی موادی نایاب است که از دل معادن استخراج میشود و از طرفی استخراج همین مواد خودش یک ضرر برای محیط زیست است ، پس ارز چیا خیلی هم سبز نیست و تنها دلیل برتری نسبت به ماینر های بیتکوین مصرف برق آن است.

از طرفی سیستم های چیاکوین برای پلات سازی فشار بسیار زیادی به اس اس دی ها وارد میکند و بعد از چند ماه اس اس دی ها از بین میروند و در حال حاظر سیستمی برای بازیافت اس اس دی ها به چرخه ی تولید مجدد وجود ندارد.

نحوه کارکرد سیستم چیا نتورک

همانطور که پیش تر گفتیم سیستم چیا تنورک از فارمینگ استفاده میکند ، یعنی شما یک کشاورز هستید، شما با تهیه ی یک سیستم با پردازنده ی قدرتمند ، اقدام به ساخت پلات میکنید، ساخت پلات دقیقا مثل این است که شما یک زمان کشاورزی دارید که مساحت آن میزان حجم هارد دیسک های شما هست ، برای بهره برداری از این زمین شما باید زمین را شخم بزنید و آماده سازی کنید ، سپس اقدام به کاشت بذر کنید.

آماده سازی این زمین همان پلات سازی هارد دیسک است.شما پلات ها را میسازید و مزرعه ی خودتا را آماده میکنید.

پلات ها ابتدا در حافظه ی ssd که از سرعت بالایی بهره میبرد  ذخیره میشوند و بعد از تکمیل شدن به هارد دیسک منتقل میشود.

اس اس دی ها بدلیل میزان خواندن و نوشتن روی آنها و فشاری که تحمل میکنند، عمر کوتاهی دارند و بعد از ساختن تعدادی پلات از بین میروند مثلا یک اس اس دی سامسونگ ۹۷۰plus یک ترابایتی میتواند تقریبا صد ترابایت را برای شما پلات سازی کند و بسوزد اما هارد دیسک ها عمر طولانی تری دارند و پلات ها که سرمایه های اصلی شما هستند میتوانند تا سال ها در هارد دیسک های شما بمانند و برای شما درآمد داشته باشند.

ساختن پلات ها در چیا تنورک نیاز به پردازنده و رم قدرتمند هم دارد و فشار زیادی روی پردازنده ی شما خواهد بود ، بطوری که میتواند پردازنده را صد درصد درگیر کند.

تعداد هسته ها و رشته های پردازنده هم بسیار مهم است . هر دو هسته و دو رشته میتواند یک پلات را بسازد یعنی یک پردازنده ی ۸ هسته ای ۱۶ رشته ای میتواند تقریبا ۱۰ پلات را همزمان بسازد.

ساخت هر پلات در حال حاظر حدود ۶ الی ۷ ساعت زمان میبرد اما به گفته کمپانی چیا در آینده با آبدیت های بعدی این میزان کمتر خواهد شد.

در چیا نتورک برای ساهت هر پلات، تقریبا ۲۵۰ گیگ از فضای اس اس دی شما اشغال میشود که نهایتا یک پلات ۱۰۱ گیگابایتی را روی هارد دیسک منتقل کند، این یعنی شما با هر اس اس دی ۱ ترابایتی فقط میتواند سه پلات همزمان را استارت کنید ، و روی هر هارد دیسک یک ترابایتی فقط میتوانید ۹ عدد پلات ذخیره کنید.

بعد از پلات سازی چه میشود؟

در پلتفرم چیا نتورک پلات ها سرمایه های شما هستند . مراقب آنها باشید.

بعد از ساختن پلات ها شما با هر سیستم سطح متوسط و یک اینترنت معمولی هم میتوانید کسب درآمد کنید فقط کافی است که هارد ها را به کامپیوتر وصل کنید ، نرم افزار چیا را باز کنید ، ۲۴ کلمه ی خصوصی که با آن پلات هارا ساخته اید را وارد کنید ، هارد های دارای پلات را به سیستم معرفی کنید و کسب درآمد کنید.

توصیه میکنیم اگر زیر ۱۰۰ ترابایت هارد دارید حتما به یک استخر وصل شوید تا از کسب درآمد نا امید نشوید، هرچند که کسانی هستند که با دو ترابایت هم بصورت انفرادی بلوک چیا را یافته اند و دو عدد کوین پاداش گرفته اند اما با سختی شبکه ی روز افزون این شبکه ، احتمال برنده شدن هر روز کمتر میشود.

با  وصل شدن به استخر شما یک درآمد روزانه دارید.

سیستم مناسب برای پلات سازی

برای پلات سازی در شبکه چیا نتورک شما به یک سیستم قدرتمند نیاز دارید
ما قصد داریم مشخصاد یک سیستم متوسط و اقتصادی رو برای شما بگذاریم که اگر قصد خرید سیستم پلات ساز دارید شما نباید ضعیفتر از این سیستم رو انتخاب کنید.

Cpu:

i7 9700k

اگر قصد ندارید برای خنک کننده ی سی پی یو زیاد هزینه کنید از این نوع استفاده کنید.

i9 9900k

اگر توانایی خرید یک واتر کولینگ خوب را دارید این مدل را تهیه کنید

ram:

32gig bus3600

ssd :

samsung nvme m.2 (1tb)

توجه داشته باشید اس اس دی کمتر از یک ترابایت تهیه نکنید

مادربرد :

asus b365

این مورد رو به خود شما میسپریم

تنوع در مادربرد ها بسیار بالا است و شما باید حتما مادربردی رو تهیه کنید که به سی پی یو شما بخورد، برای سی پی یو های معرفی شده مادربرد ایسوس b365  جوابگو است.

از طرفی شما باید مادربردی را انتخاب کنید که حد اعقل ۲ عدد پورت M.2 را ساپورت کند برای اتصال اس اس دی ها و آزاد بودن پورت های ساتا برای اتصال هارد دیسک