به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

شبکه چیا کوین - Chia Network (XCH)

شبکه ای جدید و نو ظهور با هدف خلق بیت کوینی با شکل مدرن پا به عرصه ارزهای دیجیتالی گذاشته است . ارزی که همانند بیت کوین و اتریوم  و سایر رمزارزهای قابل استخراج توجه همه فعالان این حوزه را به خود جلب خواهد کرد .

هدف شبکه چیا (Chia Network) فراگیری ارزهای دیجیتال و بهره وری آسان تر نسبت به پول نقد یا کش ، اعتماد سازی در رمز ارزها و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده و یا سرقت است . دیدگاه پروژه Chia در رابطه با استخراج این است که هیچ کس نباید برای تایید تراکنش ها از یک سخت افزار خاص استفاده کند و هزینه های گزافی بابت مصرف برق و انرژی بپردازد . در واقع تغییر پروف آف ورک Proof Of Work به پروف آف اسپیس Proof Of Space قدم بزرگی در صنعت استخراج و یا ماینینگ به حساب می آید .

اکنون به لطف شبکه چیا همه افراد با سیستم ها یا کامپیوتر های شخصی خود قادر خواهند بود به میزان قابل توجهی درآمد خود را افزایش دهند و به جای پرداخت هزینه های بسیار بابت خرید و نگهداری دستگاه های ماینر تنها با کامپیوتر های خانگی خود و با کمترین مصرف برق و انرژی استخراج رمز ارز چیا را انجام دهند . در Chia Network دیگر نقطه اتکا پردازنده ها و کارت های گرافیک پر قدرت نیستند بلکه اینجا اساسی ترین نقش را هارد دیسک ها (HDD) و هارد های اس اس دی (SSD) بازی می کنند .

منظور این نیست که قدرت سخت افزاری مطرح نیست و اهمیتی ندارد ، می توان گفت که قدرت پردازش بالا همیشه بهترین راندمان را دارد اما در این سیستم و در تاریخ این مقاله سیستم های میان رده هم قابل استفاده هستند . هرچقدر که فضای هارد خود را افزایش دهید بازده بهتری خواهید داشت و این موضوع فلسفه قدیمی ماینینگ (Mining) را به فارمینگ (Farming) تغییر داده است .

در شبکه چیا Chia Network عملیات استخراج را فارمینگ می نامند و پلات ها (Plot) که همان فضای ذخیره سازی هستند برای تکمیل بلاک های استخراج شده در این شبکه باهم مشارکت می کنند . 

شبکه چیا یا Chia Network توسط Bram Cohen بنا گذاری و اجرا شده است . در کارنامه وی می توان بیت تورنت BitTorrent را نیز یافت . هم اکنون پروژه چیا بعنوان رقیب بیت کوین و اتریوم تلقی شده و همه ارز Chia را با این رمز ارزهای موفق مقایسه می کنند .

چیا بلاکچین توسط زبان برنامه نویسی چیالیسپ Chialisp توسعه یافته است . زبان چیالیسپ بر گرفته از زبان سالیدیتی بوده و امکانات مشابهی با اتریوم را نیز برای این رمز ارز فراهم ساخته . کاربرد های این زبان برنامه نویسی طبق اشاره وبسایت مرجع شبکه چیا در حوزه های  atomic swapsauthorized payeesrecoverable walletsmultisig walletsrate-limited walletsColoured coins می باشد . 

چیا کوین Chia Network - XCH