به اطلاع می رساند فعالیت در حوزه فروش دستگاه های ماینینگ بیتکوین و تعمیرات آنها و خرید و فروش ارزهای دیجیتال تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد. لذا هیچ سفارشی در این خصوص پذیرفته نمی شود
0
09034096974

کیف پول ارز دیجیتال (wallet)

Wallet

کیف پول ارز دیجیتال همان جایی است که ارزهای شما در آن ذخیره و نگهداری می‌شوند.
ارزها والت های مخصوص خود را دارند و اگر شما بخواهید چند ارز داشته باشید باید چند والت داشته باشید.

البته جای نگرانی نیست چرا که ولت های بسیاری هستند که از چندین ارز برای ذخیره‌سازی پشتیبانی می کنند، اما نکته قابل توجه این است که شما باید کیف پولی را انتخاب کنید که دارای امنیت کافی برای نگهداری از سرمایه شما باشد.

wallet

فرایند ارسال و دریافت ارز

هر والت یک آدرس دارد که این آدرس نشانی واریز به حساب شما است و فرد فرستنده باید آدرس والت شما را در قسمت ارسال ارز کیف پول خود وارد کند، و مبلغ را به حساب ولت شما واریز کند و بلعکس شما هم برای ارسال پول باید آدرس کیف پول مقصد را در کیف پول خود وارد کرده مبلغ را ارسال کنید.

آدرس ها شامل ترکیبی از حروف اعداد هستند و بزرگی و کوچکی حروف در آدرس ها بسیار مهم است آدرس های طولانی تر امن تر هستند.

آدرس های ولت ها انواع مختلفی دارند و برای هر ارز متفاوت است.

مثلا آدرس ولت شامل رشته ۲۶ الی ۳۵ کارکتری از اعداد و حروف است که تنها وظیفه آن ارسال و دریافت بیت کوین می‌باشد. می‌توان از هر آدرس بیت کوین برای انتقال ارز دیجیتال به هر آدرس دیگر موجود در شبکه که نرم افزار کیف پول ارسال کننده پشتیبانی می‌کند، استفاده کرد. با وجود چندین فرمت آدرس و ارائه دهندگان کیف پول و صرافی هایی که فقط انواع خاصی از آدرس ها را پشتیبانی می‌کنند.

همانطور که چندین نسخه از پروتکل اینترنت نظیر IPv4 و IPv6 وجود دارد، فرمت های آدرس بیت کوین نیز به چندین نوع تقسیم می‌شوند. اکثر اوقات، این آدرس ها با یکدیگر تناقضی ندارند و تراکنش ها بدون مشکل در شبکه و بین والت های دارای تصدی و غیر تصدی انجام می‌شود. سه فرمت آدرس بیت کوین کور وجود دارد که عبارتند از P2PKH و P2SH و bech32 که فقط چند ارائه دهنده خدمات کیف پول از تمام این فرمت ها پشتیبانی می‌کنند. احتمال اینکه کیف پول یا صرافی مورد نظر شما حداقل از یکی از این فرمت ها و معمولا فرمت bech32 پشتیبانی نکند وجود دارد.

نمونه آدرس ولت بیتکوین:

۱BvNMMELstKetqTFn5Au5m4GFg7xJaNVN2والت

انواع کیف پول

تمام ولت ‌ها بر اساس نحوه نگهداری کلید خصوصی به دو دسته سرد (Cold) و گرم (Hot) تقسیم می‌شوند.

کیف پول‌های سرد، والت ‌هایی هستند که دارایی را بدون اتصال به اینترنت و به‌صورت آفلاین نگهداری می‌کنند و تنها در مواقع نیاز مثل انتقال بیت کوین، به اینترنت متصل می‌شوند. این نوع کیف پول‌ها به‌خاطر شیوه نگهداری کلیدخصوصی، امنیت بیشتری دارند و عمدتاً برای سرمایه‌گذاری بلندمدت استفاده می‌شوند.

در مقابل، کیف پول‌های گرم قرار دارند که در آنها دارایی در شرایطی نگهداری می‌شود که دسترسی به اینترنت وجود دارد. استفاده از یک کیف پول گرم لزوماً به این معنا نیست که کلید خصوصی در سرورهای اینترنتی نگهداری می‌شود، بلکه به متصل‌بودن دستگاه به اینترنت اشاره دارد. به‌عنوان مثال، ذخیره بیت کوین در موبایلی که به اینترنت متصل‌ است، نوعی ذخیره‌سازی داغ است، اگرچه کلیدهای خصوصی روی خود موبایل نگهداری می‌شوند. کیف پول‌های داغ برای استفاده‌های روزمره، سرمایه‌گذاری‌های خرد و معاملات ارزهای دیجیتال مناسب هستند.

کیف پول‌های بیت کوین در طبقه‌بندی دیگری به دو نوع فیزیکی و نرم‌افزاری تقسیم می‌شوند و این دو دسته هم چند زیر مجموعه ی دیگر دارند:

والت ها به چهار دسته تقسیم می شوند
۱- کیف پول نرم افزاری
۲- کیف پول تحت وب
۳- کیف پول های صرافی
۴- کیف پول سخت افزاری

کیف پول گرم و سرد

کیف پول نرم افزاری

این والت ها به صورت نرم افزارهایی هستند که معمولاً بر روی تلفن های همراه و تبلت ها نصب می شوند و مامولا androin و ios هستند .
این کیف پول ها از امنیت متوسط رو به پایین بهره می برند چرا که با سرقت گوشی شما امنیت والت شما به خطر می افتد ضعف امنیتی دیگر این نوع ولت هنگامی است که گوشی شما به اینترنت وصل می باشد احتمال هک شدن توسط هکر ها بیشتر می شود
از مشهورترین کیف پول های نرم افزاری می توان به کیف پول blockchain (بلاکچین) نامبرد که از امنیت خوبی برخوردار است نسخه های اندروید و آی او اس آن هم موجود است و از ارزهای مختلفی همچون BTC _ ETH _ BCH و چند ارز پایه دیگر پشتیبانی می‌کند.
از موارد دیگر ولت Trust wallet می‌باشد که از امنیت خوبی برخوردار است و کاربران زیادی دارد.

کیف پول تحت وب(دسکتاپ)

این نوع کیف پول اکثراً در ویندوز استفاده می‌شود. این کیف پول نیز از امنیت پایینی برخوردار است و با اتصال کامپیوتر به اینترنت ممکن است مورد حمله هکرها قرار بگیرد.
ولت های دسکتاپ هم به صورت نرم افزارهای ویندوزی و os موجود می باشند و هم از طریق مرورگر می توان به آنها متصل شد.
از معروف‌ترین ولت های دسکتاپ می توان به Exodus و Jaxx و Electrum وArmory و Copay و …. نام برد.

کیف پول های صرافی

اگر فنون تحلیل و پیش بینی روند قیمت و نمودار خوانی را بلد هستید، با استفاده از کیف پول صرافی با یک تیر دو نشان میزنید.
در کیف پول های صرافی شما می توانید هم به عنوان کیف پول ذخیره سرمایه و هم مکانی برای معاملات استفاده کنید.
در کیف پول صرافی ارزهای شما از طریق وب در صفحه صرافی ذخیره میشود و امنیت متوسطی دارد.
صرافی بابت خرید و فروش (ترید) های شما و برداشت و واریز ها ازشما کارمزدی می گیرد که البته مبلغی ناچیز است.
از مهم‌ترین صرافی های ارز دیجیتال که امنیت بالایی را هم دارد، صرافی بایننس در رتبه بهترین صرافی ارز دیجیتال و بعد از آن صرافی بیتمکس و کوین بیس می باشد.

کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری نوعی کیف پول است که کلید خصوصی حساب شما در آن ذخیره می شود.

کیف پول سخت افزاری خود به چند دسته تقسیم می شود مثلاً کیف پول کاغذی یک نوع از آن است و نوع دیگر کیف پول کارتی و لجر می باشد.

ساده‌ترین نوع کیف پول ارزهای دیجیتال، والت کاغذی است و درست مانند کیف پول‌های سخت‌افزاری، کیف پول کاغذی نیز کیف پول سرد محسوب می‌شود. به‌بیان ساده، کیف پول کاغذی همان کلید خصوصی است که روی برگه کاغذی نوشته شده است. امنیت مهم‌ترین مزیت این کیف پول‌ها است، اما معایب و مشکلات زیاد آن باعث می‌شود گزینه محبوبی برای سرمایه‌گذاران نباشند. به‌عنوان نمونه، از‌آنجا‌که در این کیف پول‌ها کلید خصوصی روی یک تکه کاغذ نوشته می‌شود، در مقابل شرایط بد نگهداری مقاوم نیست و نسبت به عوامل طبیعی مانند رطوبت، گرما و پوسیدگی آسیب‌پذیر است. همچنین، برای خرج‌کردن مبالغ ذخیره‌شده روی کیف پول کاغذی نیاز به استفاده از نرم‌افزار است و این سطح دسترسی کاربر به دارایی‌ها را کاهش داده است.

 

والت

نوع دیگر کیف پول سخت افزاری که ظاهری مانند فلش مموری دارد و از محبوب ترین ولت های سرد است و رمز خصوصی و اطلاعات حساب شما در آن ذخیره می شود و شما می توانید در مکان هایی که دستگاه های پرداخت به وسیله بیت کوین را دارد به راحتی از آنها استفاده کنید.

این نوع کیف پول تنوع بسیار زیادی دارد.

 

لجر یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های سخت‌افزاری بازار است که از صدها ارز دیجیتال به‌صورت همزمان پشتیبانی می‌کند. محبوب‌ترین مدل‌های این شرکت لجر نانو اس(Ledger Nano S)، لجر ایکس (Ledger X) و لجر بلو (Ledger Blue)‌ هستند.

 

لجر

والت ‌های ترزور در دو مدل ترزور وان (Trezor One) و ترزور مدل تی (Trezor Model T) عرضه شده‌اند و از ویژگی‌های خوب آنها می‌توان به ابعاد کوچکشان اشاره کرد. اتصال این کیف پول‌ها به رایانه کاربر از طریق کابل یو‌اس‌بی انجام می‌گیرد. نکته جالب‌توجه در خصوص این کیف پول‌ها، قابلیت نگهداری آفلاین سرمایه‌ها و تأیید آفلاین تراکنش‌هاست.

تزور

این نوع والت ها معمولاً قیمت‌های نسبتاً بالایی هم دارند.
امنیت این والت درصورتی مخدوش می‌شود که آن را گم کنید یا به کلی از بین برود که در این صورت ارزهای شما کاملاً سوخت می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط ری کپچا و گوگل حفاظت می شود سیاست حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.